HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Beverly Hills

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Karla.
Administrator Foruma
Administrator Foruma

Broj postova : 5226

PostSubject: Beverly Hills   Mon Jul 19, 2010 2:29 pm

Beverly Hills, 90210, u Hrvatskoj poznat kao Beverly Hills, tinejdžerska je serija koja se prikazivala na FOX televiziji od 4. kolovoza 1990. do 17. svibnja 2000. godine. Serija prati grupu američkih tinejdžera koji žive bogatim, lagodnim životom u kalifornijskom gradiću Beverly Hillsu.

Seriju su kreirali jedan od najpoznatijih američkih producenata Aaron Spelling i scenarist Darren Star. Broj 90210 se odnosi na poštanski broj Beverly Hillsa. Serija je doživjela mnogo glumačkih promjena i bazirala se na tinejdžerskim problemima kao što su alkohol, droga, seks, silovanje, SIDA i ostali.

Većina je glumaca zadržala popularnost i nakon ukinuća serije, a neki su se pojavili u nastavku koji se emitira u SAD-u od 2008. godine, "90210".

Kratak sadržaj:
Blizanci Brenda (Shannen Doherty) i Brandon (Jason Priestly) Walsh sele iz Minnesote u kalifornijski grad Beverly Hills. Ondje polaze u "West Beverly Hills High School" i odmah se uklapaju u popularno društvo u školi. Brenda se najprije sprijatelji s Kelly (Jennie Garth) i Donnom (Tori Spelling), a Brandon se sprijatelji sa Steveom (Ian Ziering) i godinu dana mlađim Davidom Silverom (Brian Austin Green).

Brenda ugleda Dylana (Luke Perry) i odmah se zaljubi u njega. Ljubav je obostrana te oni dvoje prohodaju. Jim Walsh (James Eckhouse) nije sretan s dečkom svoje kćeri jer je doznao da je Dylan liječeni alkoholičar. U početku se Dylan nije sviđao Brandonu te su se jednom prilikom potukli.

Nakon nekoliko sezona i glumačkih promjena Brenda je otišla u Englesku kako bi studirala glumu. U to vrijeme Dylan je prohodao s Kelly i oni su se zavoljeli. Dylanov otac pogiba u mafijaškom obračunu te on opet počinje uzimati drogu i alkohol.

Donna i David, koji su hodali tri godine, prestaju hodati zbog Davidove nevjere. Iz Minnesote dolazi Brandonova sestrična Valerie (Tiffani Amber Thiessen), a Jim i Cindy odlaze živjeti u Hong Kong. Valerie se spetlja s Dylanom koji je prekinuo s Kelly zbog problema. Brandon i Kelly prohodaju i Dylan se naljuti na njih, ali se brzo "ohladi". Valerie dobiva velik novac i kupuje pola "Peach Pita" kojeg je vlasnik Nat Bussichio (Joe E. Tata) i u koji su svi često dolazili.

Andrea rađa kćer Hannu i seli se. David se zaljubljuje u Clare Arnold (Kathleen Robertson) i počnu vezu. Valerie je u to vrijeme promijenila mnogo partnera te je spavala sa Donninim novim dečkom Ray Pruitom (Jamie Walters), koji je povremeno tukao Donnu. Nakon što su Clare i David prekinuli, David je prohodao s Valerie, a Clare sa Stevom.

Brandonova i Kellyna veza počinje "pucati" jer Dylan se ponovno zaljubio u Kelly. Valerie se vraća majci u Minnesotu, a Clare se seli u Pariz. Steve nije želio otići iz Beverlyja te je naglasio Brandonu da je njihova veza gotova. Brandon zaprosi Kelly koja pristaje, ali u zadnjem trenu se odustaju vjenčati jer misle da nisu spremni te Brandon napušta Beverly.

David i Donna se ponovno spoje te se odluče vjenčati. Steve pronađe svoju ljubav Janet Sosnu i nakon nekog vremena dobije dijete s njom. U posljednjoj epizodi David i Donna se vjenčaju, a Dylan i Kelly se ponovno spoje.

o8.o6.2o11.♥️

Back to top Go down
View user profile
Chuck
Administrator Foruma
Administrator Foruma

Broj postova : 4080

PostSubject: Re: Beverly Hills   Mon Jul 19, 2010 5:56 pm

Vidio sam da je počela u petak.. Malo sam ju bio gledo.. To mi je prije bila dobra serija.. al negjde oko 6-7 sezone je malo dosadila..
Back to top Go down
View user profile http://gossipgirlcroatia.forumcroatian.com/
Karla.
Administrator Foruma
Administrator Foruma

PostSubject: Re: Beverly Hills   Tue Jul 20, 2010 11:15 am

Ja isto mslm da je kasnije malo dosadna,nisam baš gledala prije do kraja,al' par ep sam gledala još dok je prošli put bila.
Al' baš mi je drago da su ju ponovno pustili,nisam gledala prvu ep,tek sam jučer vidjela da ju puštaju.
Malo je jadan termin al' aj,snimat ću kad ne stignem gledat.

o8.o6.2o11.♥️

Back to top Go down
View user profile
Karla.
Administrator Foruma
Administrator Foruma

PostSubject: Re: Beverly Hills   Sat Aug 21, 2010 11:46 am

Jao,ja sam potpuno zaboravila da će Shanon otić kasnije iz serije.
Baš glupo.
Sad se sjećam toga od prije =//

o8.o6.2o11.♥️

Back to top Go down
View user profile
Valee
Administrator Foruma
Administrator Foruma

Broj postova : 2210

PostSubject: Re: Beverly Hills   Sat Aug 21, 2010 2:14 pm

Meni je to bila super serija, gledala sam je naravno. Al one zadnje sezone su mi bile bezveze. Nekako sam imala osjećaju da svu svu radnju izmješali i nije mi to više bilo to.

Back to top Go down
View user profile
Karla.
Administrator Foruma
Administrator Foruma

PostSubject: Re: Beverly Hills   Sun Dec 26, 2010 2:28 pm

Joj jbt, moram pogledat koja to već sezona.
Čini mi se da je 4.. a kao da je osamdeseta -.-'
Nije mi tak postalo već dosadno, al imam osjećaj da hoće ubrzo jer ono, Brenda je još u seriji, a odlazi u 4. sezoni.
A IMA 10. SEZONA JBT!!!!!!!!!!

o8.o6.2o11.♥️

Back to top Go down
View user profile
Karla.
Administrator Foruma
Administrator Foruma

PostSubject: Re: Beverly Hills   Sun Dec 26, 2010 2:28 pm

Joj jbt, moram pogledat koja to već sezona.
Čini mi se da je 4.. a kao da je osamdeseta -.-'
Nije mi tak postalo već dosadno, al imam osjećaj da hoće ubrzo jer ono, Brenda je još u seriji, a odlazi u 4. sezoni.
A IMA 10. SEZONA JBT!!!!!!!!!!

o8.o6.2o11.♥️

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Beverly Hills   

Back to top Go down

Beverly Hills
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1